Kos Adası, Hipokrat’ın doğum yeri olarak bilinen Asclepion, 12 adadan (Dodecanese adaları) ikinci büyük adası, çok ılımlı bir iklime ve verimli topraklara sahiptir. Ada 560 yıllık bir ağaca, 211 yıllık bir çeşmeye ve 290 km uzunluğunda bir plaja ev sahipliği yapıyor. Kos Limanı’na çok yakın olan Lambi Plajı’nda yüzebilir, barlarla dolu olan Nafklirou sokaklarında kalabalık, renkli hayat dolu gecesinde kaybola bilirsiniz.

Leros, yüksek uçurumları olan, dağlık, yeşil bir ada. Birçok küçük koy ve köyü ile Xerakampos’ta yüzme molasından sonra, doğusunda bulunan Lakki Limanı’na veya Agia Marina Limanı’na demirliyoruz. Leros’un ana şehri Platanos’un dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçelerini ziyaret etmelisiniz. Platanos’dan, Leros Kalesi’ne 300 basamak ile tırmanabilir, veya bir Bisiklet kiralayıp adayı keşif edebilirisiniz.

Patmos büyük bir ada olmasada, en iyi bilinen kutsal adalardan biridir. St. John’un İncili’nin Son Bölümleri’nin yazıldığı vahiy aldığına inanılır ve “Ege’nin Kudüs’ü” olarak anılır..

Güzel plajların, sessizliğin ve adanın ve insanlarının eşsiz özelliklerinin keyfini çıkarın. Ayrıca, Chora’nın dar sokaklarında bir akşam yürüyüşü yapın ve Kastelli tepesinden güneşin batışını izleyin.Kalan vaktinizi Skala’da alışveriş ve sahilde yürüyüş yaparak geçirebilirsiniz.

Lipsi Adası’nda kristal yeşil sularıyla Platis Giolos gibi güzel kumsallar var. Küçük doğal liman, sayısız taverna, kafeterya ve restoranları ve beyaz evleri ile adalar zincirinde en bakir, sakin balıkçı balıkçı adasıdır.

Kalimnos Adası’nın çevresindeki güzel koylarda yüzme molaları vereceğiz. Ada, yüzlerce yıldır sünger dalışlarıyla ünlüdür. Kalimnosluların tam olarak ne zaman sünger dalışına başladıkları tarih içinde bir gizdir. Ada çevresindeki Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar vardır. Kaya tırmanış rotaları ve harikulade tırmanış alanlarıyla dünyaca ün salmıştır. Akdeniz’deki maceracılar için eksiksiz bir cennet diyebiliriz.

Rezervasyon