Aile Tatili İçin Rota Önerileri

Aileyle yapılacak olan tatil; çocuklarınıza ve eşinize zaman ayırıp onlarla birlikte vakit geçirmenin tadını çıkardığınız yerdir. Gitmek istediğiniz yerleri hayal etmek, yapacağınız aktiviteleri düşünmek ve yeni yerler görecek olmanın mutluluğu tarif edilemez.

Aileyle yapılacak olan tatil; çocuklarınıza ve eşinize zaman ayırıp onlarla birlikte vakit geçirmenin tadını çıkardığınız yerdir. Gitmek istediğiniz yerleri hayal etmek, yapacağınız aktiviteleri düşünmek ve yeni yerler görecek olmanın mutluluğu tarif edilemez. Çok iyi planlanarak ve organize edilerek yola çıkılan aile tatili belki de unutamayacağınız en güzel tatiliniz olacaktır.

Bazen aileler tarafından, teknede tatil ve mavi yolculuk yapma fikri tedirgin edici olsa da aslında işin aslı hiç öyle değildir. Çünkü çocuklar eğlenceyi ve değişikliği çok sever. Sürekli farklı koylarda denize atlama fikri onlar için eğlenceli olacaktır. Üstelik gün batımının eşsiz manzarasında ailecek akşam yemeğinizi yiyerek keyifli sohbetler yapabilir ve sonrasında açık hava sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

Mavi yolculuk, tekneyle yapılan, farklı uğrak noktaların olduğu, deniz üzerinde geçirilen bir tatil şeklidir. Ayrıca butik otel konforu sunabilen teknelerde, keyifli bir tatil geçirmeniz için gerekli ekibin bulunduğu ve mavi sularda özgürce yol aldığınız muhteşem bir yolculuktur.

Bilindiği üzere Ege ve Akdeniz’in göz alıcı güzelliğindeki koyları ve kıyıları bir hazine değerindedir. Hepsinin keşfedilmeyi bekleyen ayrı ayrı özellikleri vardır. Aile tatili için rotayı oluştururken belki bazı uğrak noktalar size daha cazip gelebilir. Bunun için oluşturduğumuz bu yazımıza göz atmanızı öneririz.

aile tatili
iztuzu plajı

İztuzu Plajı; çocukların da çok sevdiği caretta carettaların, neslini devam ettirebilmesi ve yavruların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için koruma altına alınan bir bölgedir. Plajda özel olarak işaretlenmiş bölgelerde yumurtaları muhafaza edilmektedir. Plaja uğradığınızda çocuklarınıza, bu güzel canlılara nasıl değer verileceğini anlatabilir, hatta burada bulunan rehabilitasyon merkezinde yaralı kaplumbağaların nasıl tedavi edildiklerini gösterebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu; daha koya girdiğiniz anda sizi bir kayaya çizilmiş olan içerisinde 6 hayvan figürünü tasvir eden balık resmi karşılar. Buraya uğradığınızda koyun simgesi haline gelen bu eşsiz eser hakkında çocuklarınıza bilgi verebilir, ressam ve şair olan Bedri Rahmi’nin bir şiirini bu güzel manzarada okuyarak değerli sanatçımızı daha yakından tanıyabilirsiniz.

bedri rahmi koyu
teknede aile tatili

Günlüklü Koyu; adını Günlük ağaçlarından alan, o eşsiz kokusuyla sizi karşılayan, huzurlu atmosferiyle de kendine hayran bırakan bir koydur. Plajı kısmı, sığ bir denize sahip olduğu için daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Korsan Mağarası; Gökkaya limanında bulunan ve sadece tekneyle yolculuk yapanların uğrayabileceği en heyecan verici rotadır diyebiliriz. Ayrıca kayalıklarda oluşan bu doğal açıklığa hayran kalmamak elde değildir. Bir rivayete göre eski zamanlarda korsanlar tarafından saklanma yeri olarak kullanılan mağaranın girişi, göründüğünden daha büyüktür. Size tavsiyemiz, teknede tatil yaparken mavi yolculuk rotanıza burayı mutlaka ekleyin. Hatta korsanlar ile ilgili hikayeleri çocuklarınıza anlatarak gününüzü daha eğlenceli hale getirin.

Bunlar gibi daha sayamadığımız birçok koy ve plaj bulunan bu kıyılarda yol alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, profesyonel bir ekiple rotanızı oluşturmak olacaktır. Güvenli şekilde konaklayıp, lezzetli yemekler tadabileceğiniz Blue Voyage Yacht Charter’ı kesinlikle denemeli ve bu ayrıcalığı yaşamalısınız.

blue voyage yat kiralama

Rezervasyon